Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Koronázási Ünnepi Játékokat rendeznek szombaton és vasárnap Székesfehérváron, amelynek programjában az István király életútját bemutató, fényfestéssel a falakra vetített történelmi képregény, koronázási szertartásjáték és történelmi felvonulás is szerepel.
A „Fény utca” az ország első, történelmi eseményeket bemutató fényfestészeti műalkotása lesz: a világ legnagyobb összefüggő, fénnyel vetített képregényében – a Képes Krónika, a Magyar Anjou-legenda és Vásári Miklós érsek kódexének képanyagát feldolgozva – Szent István életének eseményei elevenednek meg a belvárosi épületek falain.
A Koronázási Ünnepi Játékok színes programjainak sorából kiemelkedik még az István című szertartásjáték, amelyet Szikora János, a Vörösmarty Színház igazgatója rendez. A színdarabot pénteken, szombaton és vasárnap este az ország legnagyobb, a Nemzeti Emlékhelyen felépített szabadtéri színpadán adják elő.
Istvánt Varju Kálmán, Asztrikot Tordy Géza, a püspököket Trokán Péter és Lábodi Ádám, míg a szertartásmestert Mihályi Győző játssza. A szertartásjátékban közreműködik az Alba Regia Vegyeskar, a Primavera Vegyeskar, a Kodály Zoltán Általános Iskola vegyeskara, az Alba Regia Táncegyüttes és hangfelvételről az Alba Regia Szimfonikus Zenekar is.
Szintén látványosnak ígérkezik az a hat, Szent István családjához kötődő óriásbáb, amelyek a Szabad Színház társulatának segítségével a belváros utcáin mutatkoznak be a nagyközönségnek. Mindkét napon lesz középkori vásári forgatag, zászlóforgatók bemutatója, kézműves foglakozások és középkori játékok, valamint lovas és gyalogos hagyományőrző bemutatók.